Je tu Gospeltalent TOUR 2016, mladé talenty i stálice gospelu mieria do regiónov

Päť slovenských miest zažije na jeseň unikátny gospelový galavečer za účasti mladých talentov i stálic kresťanskej hudby. Najúspešnejší v celoslovenskej súťaži Gospeltalent vyrážajú s podporu známych interpretov na premiérové turné a navštívia Prešov, Levoču, Ružomberok, Považskú Bystricu a Trnavu.

Chcem sa dozvedieť viac!
Gospel talent 2016 ilustration

gospeltalent na igospel.sk

Štvrtý ročník súťaže pre začínajúcich hudobných gospelových interpretov, ktorá víťazom pomôže zviditeľniť sa na slovenskej gospelovej hudobnej scéne prostredníctvom Rádia Lumen, portálu iGospel a mediálnych partnerov podujatia, umožní im nahrať autorskú skladbu v nahrávacom štúdiu a zabezpečí podporu pri štarte na profesionálnej gospelovej hudobnej scéne.

 Prihlásiť sa môže každý hudobný interpret (spevák, speváčka, skupina/zbor), ktorý v roku začatia súťaže v tejto pozícii vystupuje maximálne päť rokov (pôsobí od 2011 a neskôr) a obsahom textov svojich skladieb ho možno zaradiť medzi gospelových hudobných interpretov. Interpret môže prihlásiť ľubovoľnú skladbu, ktorej je autorom. Kapela môže prihlásiť ľubovoľnú skladbu, ktorej je autorom. Zároveň však musí ísť o skladbu, ktorá nebola nikdy predtým nahrávaná v profesionálnom štúdiu. Do súťaže sa môžu zapojiť aj účastníci predošlých ročníkov súťaže, ale s inou skladbou než v prípade súťaže Gospeltalent 2013, resp. 2011.

Gospel talent 2016 organizuje portál iGospel a spevák a skladateľ Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Súťaž sa od jej vzniku v roku 2009 uskutočňuje pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika, ktorý je zároveň organizačným garantom projektu. Hlavným mediálnym partnerom súťaže je portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) – www.teraz.sk.

 

Súťaž Gospeltalent 2016 štartuje 15. februára.
Po štyroch etapách ju ukončí finálové kolo 5. mája.

Súťaž prebehne vo viacerých fázach. Spomedzi všetkých prihlásených skladieb vyberie širšia desaťčlenná odborná porota semifinalistov v rámci troch kategórií (spevák, speváčka, skupina/zbor). Tí z nich, ktorí v semifinálovom internetovom hlasovaní získajú od fanúšikov najviac hlasov, postúpia do Veľkého finále. V živom finálovom prenose o víťazoch rozhodne hlavná odborná porota.

Traja interpreti, ktorí sa stanú víťazmi súťaže, získajú od organizátorov možnosť bezplatného nahratia a masteringu jednej víťazom vytvorenej skladby v nahrávacom štúdiu Umpax v Prešove. Musí ísť o novú skladbu, ktorá nebola nikdy predtým nahrávaná v  profesionálnom štúdiu. Nahratie skladby sa uskutoční do 31. júla 2016. Rádio Lumen zaradí podľa vlastných kritérií tieto skladby do rotácie vo vysielaní a zároveň ich nasadí ako novinky do Gospelparády v období do troch mesiacov od vzniku profesionálnych verzií skladieb.
Víťazi zároveň získajú možnosť vystúpiť na kresťanských festivaloch na Slovensku, koncertné vystúpenie v Bruseli (v spolupráci s garantom Miroslavom Mikolášikom, poslancom Európskeho parlamentu), koncertné vystúpenia v rámci jesenného turné Gospeltalentu, predstavenie v sieti mediálnych partnerov súťaže, ako aj 3-dňový pobyt v špičkovom ubytovacom zariadení vo Vysokých Tatrách. Interpret, ktorý získa Cenu fanúšikov, zároveň vyhrá bezplatné natočenie klipu k víťaznej skladbe.

Gospel talent 2016 - dakujeme partnerom
Europoslanec Miroslav Mikolasik

Pod záštitou

TERAZ.SK

Hlavný mediálny partner

Penzion Nebeski Polar

Špeciálni partneri

Organizátori

Mediálni partneri

Partneri

Gospel Talent 2016 zverejní viac informácii uz 15. februára 2016

Vypočuj si hymnu Gospeltalentu 2016

Semifinálové skladby

všetky kategórie spevák speváčka skupina / zbor

Krídla

Angie a PRIATELIA

Krídla

Majú radi gospelové skupiny, ktoré Boha posúvajú medzi riadkami v kvalitnom hudobnom prevedení. Pieseň je o slobode, nádeji a viere.  

Mŕtve schránky

DayLight

Mŕtve schránky

Nezáujem o druhého človeka a hľadanie uspokojenia iba v materiálnych veciach je príčinou zlého stavu dnešnej spoločnosti, hovoria Daylight.

Prvý dotyk

Not Us

Prvý dotyk

Posielajú veselú pieseň, lebo sú veselí. Patria k prešovskému spoločenstvu MaranaTha a nechcú zahrabať talenty, ktoré dostali.

Neostanem sám

NHM

Neostanem sám

V spoločenstve vedú chvály. Veria, že najautentickejší spôsob, ako vyjadriť niečo veľmi osobné a intenzívne smerom k Bohu, je tvoriť, spievať a...

Mt 14, 22-33 (Aké je ťažké)

Roots In The Middle

Mt 14, 22-33 (Aké je ťažké)

Peter sa vzoprel strachu, rozhodol sa odvážne vykročiť z lode, svojho komfortu a kráčať po vode s Božím synom. O tejto udalosti...

Vodiaci pes

Way to go

Vodiaci pes

Boh nás vedie životom tak, ako vodiaci pes vedie svojho pána, hovoria súťažnou skladbou piati mladí muži z Moravy a Slovenska.

Chcem Ti spievať

FireFly

Chcem Ti spievať

Spoločenstvo 25 mladých ľudí vo farnosti Bernolákovo má vo svojich radoch viacerých autorov piesní. Súťažnú "Chcem Ti spievať" zložila líderka zboru Tatiana...

Len Tak...

Kapela AME

Len Tak...

Najskôr preberali piesne od iných domácich gospelových interpretov, no vlani začali skladať vlastné. Súťažná skladba je o rozhodnutí kráčať správne.

Not forsaken

HERO

Not forsaken

Tvoria v angličtine, z nej vychádza aj názov kapely. Súťažne spievajú o úžasnom Bohu, ktorý ochraňuje maličkých.

Koľko máš

Fox Band

Koľko máš

Kapela, ktorú spojila polnočná omša, súťažnou piesňou rozvíja blahoslavenstvo o chudobných v duchu.