Roots In The Middle kategória skupina / zbor

Mt 14, 22-33 (Aké je ťažké)

Peter sa vzoprel strachu, rozhodol sa odvážne vykročiť z lode, svojho komfortu a kráčať po vode s Božím synom. O tejto udalosti hovorí súťažná skladba.

interpret o sebe

Po rozpade kapely Mahanaim pôsobiacej pod spoločenstvom Maják v Košiciach ostali traja členovia: Marek Neupauer (basa), Martin Kušnirik (gitara), Miroslav Joštiak (bicie). Príchodom speváčky a textárky Veroniky Maximovej a klávesáka Patrika Duditša sme v septembri 2015 začali novú vlastnú tvorbu a vznikla nová kapela Roots In The Middle. Našou víziou je prinášať hudbu, ktorá je zhudobnenou túžbou človeka po Bohu. Zároveň chceme v zjednotení prinášať ľuďom povzbudivé, živé posolstvo nádeje prostredníctvom gospelovej hudobnej tvorby.

miesto pôsobenia

Košice

prečo by sme mali vyhrať práve my?

Boh nás obdaroval svojimi darmi a talentmi a my chceme byt dobrými a vernými sluhami, ktori ich použijú na jeho oslavu. Veríme, že môžeme priniesť alternatívu k súčasnej populárnej tvorbe a aj vďaka Gospeltalentu sa stať súčasťou slovenskej gospelovej scény.

skúsenosti s gospelovou tvorbou

Hudobnej gospelovej tvorbe sa členovia venujú niekoľko rokov v rôznych zoskupeniach. Autorské piesne z pera speváčky vznikajú už viac rokov, ale až vzájomná spolupráca priniesla priestor a odvahu ponúknuť ich širokému publiku.

interpret o skladbe

Pieseň vznikla v náročnejšom období speváčky. Vtedy prostredníctvom chvály nachádzala Boha a hľadala nádej v Jeho slove. Časť textu sa opierala hlavne o obľúbené evanjelium. V ňom sa Peter vzoprel strachu, rozhodol sa odvážne vykročiť z lode, svojho komfortu a kráčať po vode s Božím synom. Aj názov piesne je postavený na súradniciach daného evanjelia. Pieseň zároveň poukazuje na dôveru aj v našich pádoch tomu, ktorý je verný a s ktorým je možné to, čo sa nám zdá nad naše sily. S ktorým je možné opäť vstať a kráčať ďalej.

kedy vznikla skladba

Text a základ piesne v máji 2014, finálna verzia vo februári až marci 2016.

text piesne

1.
Aké je ťažké do niečoho ísť,
aké je ťažké vzdať sa a prinútiť.
Aké je ťažké po páde znovu vstať,
prekonať sily a vytrvať.

2.
Aké je ťažké brodiť sa v slabosti,
aké je ťažké spoznať svoje limity.
Aké je ťažké niekedy uveriť,
že všetko je možné Tebe dať a vykročiť.

R:
Hlas hovorí: ,,Volaj!“
Ja však hovorím: ,,Čo mám volať?“
Hlasno volaj, neboj sa,
Povedz judským mestám:
/: ,,Hľa váš Boh!“ :/

3.
Tak ako Peter, čo v loďke bol,
prekonal strach a šiel za Tebou,
ale keď videl, že vietor je silný,
zľakol sa, začal sa topiť.

4.
A keď sa topil, zakričal,
v preľaknutí: ,,Pane, zachráň ma!“
Ježiš vystrel ruku, chytil ho a povedal:
,,Maloverný, prečo si pochyboval?“
/: ,,Prečo si pochyboval?“ :/ 3x

R:
Hlas hovorí: ,,Volaj!“
Ja však hovorím: ,,Čo mám volať?“
Hlasno volaj, neboj sa,
Povedz judským mestám:
/: ,,Hľa váš Boh!“ :/

R.
Hľa tvoj Boh!
Hľa môj Boh!
Hľa náš Boh!

Chcem zahlasovať za túto pieseň

Hlasovať môžeš za jedného interpreta v každej kategórii, spolu môžeš odovzdať tri hlasy. Po odoslaní aspoň jedného hlasu budeš automaticky zaradený/á do žrebovania o hodnotné vecné ceny. Vyhrať môžeš napríklad CD, DVD-album, knihu, lístok na Festival Lumen či CampFest. Počas Veľkého finále (5. mája o 20:00 v živom rozhlasovom prenose) vyžrebujeme 20 výhercov.

Povedz o nej svojim známym

gospeltalent na igospel.sk