Not Us kategória skupina / zbor

Prvý dotyk

Posielajú veselú pieseň, lebo sú veselí. Patria k prešovskému spoločenstvu MaranaTha a nechcú zahrabať talenty, ktoré dostali.

interpret o sebe

Sme mladá worshipová kapela z "Prešova" (klavirista je z Vranova nad Topľou). Dalo by sa povedať, že sme 3. kapelou spoločenstva MaranaTha. Riadime sa heslom: Nehovor mladučký som :). Názov kapely vznikol pred naším prvým vedením chvál v KPC v Prešove na akcii piatky pre mladých, kedy sme v modlitbe dostali slovo "Nie nás, nie nás Pane, ale svoje meno osláv". V tomto Duchu sme sa prihlásili aj do tejto sútaže. Všetkých nás istým spôsobom ovplyvnil J. Juščák - líder kapely MaranaTha. Sme štyria, sme mladí (najmladšia osoba na fotografii je chlapec, ktorému chceme poďakovať, pretože bez jeho pomoci by nevznikla nahrávka - volá sa Martin a zvučil nás).

miesto pôsobenia

Prešov (Vranov)

prečo by sme mali vyhrať práve my?

Lebo máme vyžadovať od Boha veľké veci. Násilníci sa zmocňujú Božieho kráľovstva, máme klopať, máme búchať, aby sa nám otvorili dvere. Pravdaže nech vyhrá ten, ktorý je toho hoden. Chceme len touto piesňou prísť medzi ľudí a spôsobiť, aby dostali túžbu, aspoň myšlienku "nechať sa uniesť jeho krídlami". Kiež by ho aspoň jeden ďalší našiel, to by bola výhra.

skúsenosti s gospelovou tvorbou

Skúsenosti máme :). Každý z nás sa podieľa svojím talentom, kde môže, sú to či už zbory alebo prípadne v škole. Najmä sa podieľame pri liturgiách, dostali sme talenty, nechceme ich zahrabať.

interpret o skladbe

Skladba opisuje zmenu - po ... Opisuje prvý dotyk, dotyk, ktorý jediný naplní človeka. Opisuje to, kým je pre nás Boh. Pieseň je veselá, lebo takí sme. Klavír: Jakub Smolák, el. gitara/spev/cajon: Richard Frenák, husličky: František Kurimský, gitara/ 2.hlas: Marián Radvanský.

kedy vznikla skladba

Konečná verzia piesne vznikla 19. marca 2016.

text piesne

uÓOó ÓOó oóu, uÓOó óÓÓóu - 2X

1.
Keď som Ťa prvýkrát ucítil, hneď som vedel, že si ten pravý.
Chcem Ťa spoznať, náš Boh jediný, chcem Ťa uzrieť, poznávať,
lebo si :

R1:
Dobrý, Svätý, Verný,
milosrdný, nemenný,
nespútaný, mocný,
láskavý bez hraníc.

2.
Nechám sa uniesť Tvojimi krídlami,
nechám sa uniesť Tvojou krásou.
Prosím, veď ma cestami temnými,
veď Ty si zvíťazil, nad nimi všetkými!

B:
A dnes ja Ťa cítim viac a viac
a viem, svojou láskou obklopuješ ma.
A preto ja vzdávam Ti chválu,
preto ja vzdávam Ti chválu.

R2:
Dobrý, Svätý, Verný,
silu dáš vždy, keď som slabý.
Nespútaný, mocný,
láskou si získal nás všetkých.

uÓOó ÓOó oóu, uÓOó óÓÓóu - 2X

Chcem zahlasovať za túto pieseň

Hlasovať môžeš za jedného interpreta v každej kategórii, spolu môžeš odovzdať tri hlasy. Po odoslaní aspoň jedného hlasu budeš automaticky zaradený/á do žrebovania o hodnotné vecné ceny. Vyhrať môžeš napríklad CD, DVD-album, knihu, lístok na Festival Lumen či CampFest. Počas Veľkého finále (5. mája o 20:00 v živom rozhlasovom prenose) vyžrebujeme 20 výhercov.

Povedz o nej svojim známym

gospeltalent na igospel.sk